Ben Bilirim Başvuru Formu

Ben Bilirim Başvuru Formu

5 Temmuz 2019 5 Yazar: admin

TV ekranlarında son günlerde yarışma programlarındaki artış inkar edilemez gerçektir. Son dönem büyük ilgi gören yarışmalardan biri de Ben Bilirim TV 360 televizyon kanalında yayınlanmaktadır. Hafta içi her akşam saat 19:00’da izleyici ile buluşan Ben Bilirim yarışması büyük ilgi görmektedir. Bilgi yarışması formatında ilerleyen program birden çok yarışmacıyı barındırmaktadır. Ben Bilirim başvuru formuna nasıl ulaşabilirim? Ben Bilirim programına nasıl başvuru yapılır? Ben Bilirim seyirci başvurusu nasıl yapılır? vb. merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevabı yazımızın devamında yer almaktadır.

Yarışma programları arasında ailecek izlenebilecek bir formatta sunulan programın sloganı “Ben Bilirim diyenlerin yarışması” dır. Yarışma programları arasında iddialı bir giriş yapan programın sunucusu son dönemlerin başarılı ismi Alper Ateş’tir. Yarışmada bilgi ve genel kültür soruları yer alır. Hem yarışanlar hem izleyiciler bu sorular ile kendi bilgilerini sınarlar. Ben Bilirim aynı zamanda farklı bölümlerden sorduğu sorular ile sıradan bir yarışma program olma dışına çıkmaktadır.  Bilgi yarışması severleri ekran başına çekmeyi amaçlayan program genel kültür soruları ile ilgi çekmektedir. Ben Bilirim TV360 genel anlayış olarak yeni nesil farklı bir yayıncılık prensibi ile hazırlanmıştır.  Böylelikle hedefi olan kitleye ulaşmayı amaçlar.

Alper Ateş Kimdir?

Alper Ateş 1982 yılında Samsun’da dünayaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü mezunudur. Alper Ateş meslek hayatına girişi 2001 yılında Atv’de yayınlanan Savaş Ay’la A Takımı programında muhabirlik yaparak başlamıştır. Muhabirliğin yanı sıra Best FM’de haber spikeri ve radyo muhabiri olarak çalışmıştır. Alper Ateş ardından Show Tv’de çalışmaya başlamış ve 8 yıl Show TV’de çalışmıştır. 2014 yılında Bloomberg Tv’de Süper Bulmaca isimli yarışmayı sunan Alper Ateş buradaki performansıyla çok beğenilmiş ve adından sık sık bahsettirmeyi başarmıştır. Alper Ateş şimdi de Tv 360 ‘da seyirci ile buluşan Ben Bilirim yarışma programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Ben Bilirim Yarışma Formatı

Son zamanların en çok tercih edilen yarışma programı Ben Bilirim her akşam TV360 kanalında saat 19:00’da izleyici ile buluşmaktadır. Sizlerde bilginize ve kültürünüze güveniyorsanız Ben Bilirim yarışmasına başvuru yapabilirsiniz. Yarışmanın formatı ise diğer bilgi yarışmalarından farklı olarak grup halinde yarışılmaktadır.

Grup halinde bir araya gelen yarışmacılar sırayla farklı puanlara sahip harflerden birini seçiyorlar. Seçtikleri harflerin içinde yer alan soruyu doğru cevaplarlarsa seçtikleri harfin içindeki puan kadar hanelerine puan işlenmektedir. Eğer soruyu doğru cevaplayamazlarsa soru diğer kişilere sorulmakta ve Ben Bilirim diyen yarışmacı butona basarak soruyu cevaplıyorlar. Doğru cevap vermeleri halinde puan doğru cevap veren yarışmacının hanesine yazılmaktadır.

Tüm sorular bittiğinde en yüksek puanı alan yarışmacı bölümün birincisi olarak ödülün sahibi olmaktadır.

Ben Bilirim Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yarışma programlarına ilginin ve katılımın arttığı son günlerde Ben Bilirim programına başvuru yapmak isteyen herkes başvuru yapabilir. TV360 kanalında hafta içi her akşam 19:00’da izleyici ile buluşan Ben Bilirim yarışmasına başvurunuzu da ister bireysel ister ailecek katılabilirsiniz. Ben Bilirim başvuru için ilgili formun tam ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Bu form oldukça basit olarak hazırlanmıştır.

Ben Bilirim yarışmasına dilerseniz ailenizle ya da arkadaşlarınızla grup olarak katılabilirsiniz. Grup halinde katılmak isteyenler ise formdaki grup üyeleri ile ilgili yer alan bölümü de doldurmaları gereklidir. Ben Bilirim başvuru aşaması bu şekilde gerçekleşir. İlave olarak fotoğrafların da eklendiği formda mutlaka tüm bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır. Ben bilirim başvuru formu aşamasında bilgi eksikliği veya yanlışlığı formunuzu geçersiz hale getirir. Bu durumda da yarışmaya katılım şansınız ortadan kalkar. Bu nedenle form doldurma aşamasında çok dikkatli şekilde siz ve eğer grup söz konusu ise diğer katılacak kişilerin tüm bilgileri eksiksiz doldurulmalıdır.

Ben Bilirim başvuru formunda yer alan sorular oldukça kısadır ve şu şekildedir;
Adınız
Soyadınız
Yaşınız
Cinsiyetiniz
Mesleğiniz
Telefon numaranız
Yaşadığınız şehir
Grup halinde mi katılacaksınız?
Mail adresiniz
Bu bilgilere ek olarak bir adette fotoğraf istenmektedir. Eğer grupça katılacaksınız formda yer alan grup halinde mi katılacaksınız sorusunu evet diye cevaplayıp, diğer üyelere ait bilgileri de girmeniz gerekmektedir.

En iyi ben bilirim diyorsanız sizlerde Ben Bilirim başvuru formunu doldurarak programda yarışmaya hak kazanabilirsiniz. Ben Bilirim başvuru formuna TV360’ın internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz linke https://www.tv360.com.tr/benbilirim tıklayarak da Ben Bilirim başvuru formuna ulaşabilirisiniz. Bu formu doldurmanın ardından program yetkilileri sizlere ulaşacak ve durumunuz konusunda ayrıntılı bilgi sunacaktır. Ayrıca yarışma şartları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz www.tv360.com.tr web adresi programlar bölümünden faydalanabilirsiniz. Bilgi yarışması konusunda iddialıyım kendime güveniyorum diyorsanız hemen başvurabilirsiniz.

Ben Bilirim Seyirci Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hafta içi her akşam saat 19:00’da TV360 ekranlarında yayınlanan Ben Bilirim yarışma programına dilerseniz seyirci olarak gelip bu heyecanı yerinde yaşayabilirsiniz. Ben Bilirim programına seyirci olarak başvuru yapmak için üç yolunuz bulunmaktadır. Dilerseniz Ben Bilirim programının çekildiği yere gelerek bizzat seyirci olmak istediğinizi iletebilirsiniz. Bunun için adres şu şekildedir;
Atatürk Mahallesi Bahariye Cad. No:31 İkitelli – K. Çekmece 34679 İstanbul

Dilerseniz Ben Bilirim TV360 kanalını arayarak telefondan seyirci olarak gelmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Ben Bilirim telefon hattı 0212 449 30 00 dır.

Ve son olarak Ben Bilirim programına seyirci olarak katılmak için mail atabilirsiniz. TV360 kanalına mail attığınızda tarafınıza dönüş yapılmaktadır. Ben Bilirim programına seyirci olarak katılmak için mail adresi izleyicitemsilcisi@tv360.com.tr dir.