Dizi Oyunculuğu Başvuru Formu

Dizi Oyunculuğu Başvuru Formu

26 Ekim 2020 0 Yazar: admin

Dizi oyunculuğu günümüzde pek çok kişinin hayalini süsleyen işler arasında yer alıyor. Bu bakımdan oyunculuk için nasıl başvuru yapılacağı en fazla merak edilen konular arasında yer almaktadır. Dizi oyunculuğu başvuru formu doldurularak en kısa yoldan oyunculuk başvurusunda bulunulabilir.

Genel olarak ajanslar üzerinden doldurulan bu formlarda istenen bilgiler ise;

 • Ad soyadı
 • Şehir
 • Doğum tarihi
 • İletişim adresleri
 • Boy
 • Kilo
 • Cinsiyet
 • Beden
 • Öğrenim durumu
 • Fotoğraf

Şeklinde sıralanabilir. Dizi oyunculuğu için direkt olarak istenen diziye başvuru da yapılabilir. Ya da herhangi bir ajans aracılığı ile her dizi için başvuru formu da doldurulabilir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Oyunculuk konusunda istekli olanlar öncelikle internet üzerinden ajans formu doldurmalıdır. Dizi oyunculuğu başvuru formu için ise pek çok adres karşımıza çıkar. Dizi oyunculuğu için aypiajans.com başvuru yapılacak ilk adresler arasında yer almaktadır. Bu adresten giriş yapıldığında başvuru için çocuk ya da yetişkin seçeneği yapılmalıdır.

Dizilerde yer alacak olan çocuklar için de aynı sayfa üzerinden başvuru yapılabilir. Burada istenen forum bilgileri tam olarak doldurulduktan sonra fotoğraf da eklenerek başvuru tamamlanır. Ayrıca bu ajans ile 0212 288 77 75 numaralı telefon üzerinden iletişime geçilebilir.

Dinamik Katılım Sağlayan Ajanslar

Oyunculuk için hızlı bir süreç oluşmasını isteyenler ajansreyting.com üzerinden başvuruda bulunabilir. Burada dizi oyunculuğu başvuru formu daha ilk etapta karşınıza gelecektir. Dinamik bir ekibe sahip olan ajansa fotoğraf olarak son dönem halinizi göndermeniz ise oldukça önemlidir. Sistem üzerinden başvurunuz iki adımda gerçekleşir.

İlk olarak online başvuru formu doldurulmalıdır. Başvurular bölümünden ise istenen bilgiler eksiksiz olarak girilmelidir. Ayrıca 0212 213 37 30 bölümünden telefon ile iletişim de sağlanabilir.

3 Adımda Başvuru

Sadece dizi için değil mankenlik ya da film gibi geniş yelpazede başvuru için oscarajans.com bilinen adresler arasında yer alır. Bu adreste dizi oyunculuğu başvuru formu doldurmak ve başvuru yapmak 3 adımda gerçekleşmektedir. 0212 356 46 45 numarasından da iletişime geçilecek adreste 1. Aşamada başvuru formunun doldurulması gelmektedir.

Bu form eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Bu aşamadan sora ise form adrese ulaşacaktır. 3. Gün içerisinde size dönüş yapılır. 3. Ve son aşamada ise deneme çekimleri başlar ve oyunculuğa ilk adımı atmanız sağlanır. Pek çok branşta hizmet almak ise bu ajans ile mümkün olacaktır.

Dizi Oyunculuğuna Başvuru

Dizi oyunculuk başvurusu için castistanbul.com adresinden direkt olarak başvuru sağlanabilir. Kadıköy de bulunun ajans ise 0216 550 10 72 üzerinden iletişim sağlamak da mümkün olacaktır. Başvuru için ekrana gelen formu eksiksiz doldurmanız resmi olarak başvuruyu yapmış olmanız anlamına gelecektir. Genel olarak başvuruda istenen bilgiler diğer ajanslar ile aynıdır. Bu adresten dizi oyunculuğu başvurusu için direkt olarak başvuru yapmak mümkün olacaktır.

Bu adreste dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntılardan biri de profesyonel olarak oyunculuk yapmak isteyenlerin başvurması gerektiğidir. Ajansa yapılan başvurularda oyunculuk eğitimi almış olmak ya da hali hazırda oyunculuk yapıyor olmak tercih sebebi olarak görülmektedir. Fakat profesyonel olmasa da rahat olanlar ve bu işi yapabileceğine inananlar da başvuru yapabilir. Çocuk için yapılacak başvuruda da rahatlık ve konuşkanlık önemlidir.

Oyuncu Seçimleri Nasıl Yapılır?

Dizi oyunculuğu ya da film oyunculuğu için seçimler genel olarak aynı şekilde yapılır. Reklam filmleri ya da mankenlik gibi geniş yelpazede yapılacak başvurular aynı şekilde gerçekleşir.

Oyunculuk seçimi için başvurulacak ajanslardan biri de dmrcasting.com adresidir. Bu adres üzerinden yapılacak başvurular info@dmrcasting.com üzerinden size bildirilecektir. Ayrıca 0212 294 11 12 numaralı telefondan dahili 2 tuşlanarak da konu ile ilgili geniş bilgi alınabilir.

Oyuncu seçiminde ise kamera önündeki rahatlık son derece önemli bir ayrım kaynağıdır. Bazen doğuştan gelen bir yetenek ile kamera önünde rahat olabilir. Böylece seçim ilk aşamadan yapılır. Oyunculuk için mutlaka güzel bir yüz ya da fizik aranacağı ise yanlış bilgiler arasındadır. Oyunculukta farklı yüzler ya da farklı tipler çok daha fazla ilgi görecektir.

Başvuru İçin Bilmeniz Gerekenler

Hangi ajans üzerinden başvuru yapılırsa yapılsın oyunculuk başvurusunda bazı konuların bilinmesi gerekir. Başvuruda sizden istenen bilgilerin doğru olması sürecin sağlıklı olarak ilerlemesini sağlar. Dizi oyunculuğu başvuru formu her ne kadar internet üzerinden yapılsa da süreç resmi olarak ilerleyecektir.

Genel olarak;

 • Resimler vesikalık ya da boydan olabilir
 • Resmin uzaktan çekilmemiş olması önemlidir
 • Gözlük ya da şapka gibi aksesuarlar ile fotoğraf çekimi yapılmaması önemlidir
 • Ayrıca internetten desteklenen programlar ile yükleme yapılmalıdır
 • Ajans tarafından kabul edilenler deneme çekimlerine katılacaktır.
 • Ajansa davet edilenler fotoğraf çekimine de katılacaktır

Bu konulara dikkat etmek kabul edilmenizi sağlayacak en önemli etkenler arasında yer alır. Oyunculuk başvurularında önden bilgili olmak konuya hakim olmanızı sağlar. Böylece çekimlerde daha rahat olmanız avantajınız olacaktır.