Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Başvuru Formu

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Başvuru Formu

10 Mayıs 2020 0 Yazar: admin

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması ramazan ayı boyunca TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşmaktadır. Sizlerde ramazan ayında ekranların karşısında birbirinden güzel sesle okunan Kur’an-ı Kerim’i dinleyebilir ve bu mübarek ayda ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Eğer sesinize güveniyorsanız yarışmaya katılıp büyük ödülün sahibi olabilirsiniz. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması başvuru formuna nasıl ulaşabilirim? Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’na nasıl başvuru yapılır? Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması başvuru şartları nelerdir? Tüm sorularınızın cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın sunuculuğunu diyanet Radyo Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Cihat Kılıç yapmaktadır. Programın jüri koltuğunda ise Dr. Mehmet Ali Sarı, Halil Necipoğlu, Osman Eğin ve Hafız Osman Şahin yer almaktadır.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması TRT 1 ekranlarında ramazan ayı boyunca yayınlanmaya devam etmektedir. Başvuruların yoğunlukta olduğu programın formatını sizlerle paylaştık.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Formatı

Ramazan ayı boyunca TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda her gün 5 yarışmacı jürinin karşısına çıkmaktadır. Hem jürinin hem de milyonlarca izleyici karşısında Kur’an-ı Kerim’i okuyan yarışmacıları jüriler puanlayacaktır.

Puanlama sonucunda günün en yüksek puanını alan yarışmacı hafta finaline çıkmaya hak kazanacak. Hafta finalinde birinci ve ikinci gelen yarışmacılar ayın finaline yükselecek ve finalde birinci gelen yarışmacıya büyük ödül verilmektedir. Ayrıca hiçbir yarışmacı boş ayrılmamakta, hepsine ufak hediyeler verilmektedir.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Başvuru Şartları

  • Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’na sadece erkekler katılabilmektedir.
  • Yarışmaya katılabilmek için 15 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. 15 yaşından küçüklerin başvurusu kabul edilmemektedir.
  • Hem yurt içinden hem de yurt dışından yarışmacılar katılabilir.
  • Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’na yapacağınız başvurular Diyanet İşleri Başkanlığı ve TRT tarafından değerlendirilecektir.
  • İsterseniz grup olarak da başvuru yapabilirsiniz.
  • Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması başvuru formunu doldurduktan sonra başvurunun ilk etabı olumlu olanlar whatsapp üzerinden günlük yaşamınızla ilgili kısa bir video yollamanız gerekmektedir.
  • Başvurularınızın olumlu sonuçlanmasının ardından programda giyeceğiniz kıyafetler de kanalın onayı gerekmektedir. Bunu da bilerek başvuru yapmanız gerekmektedir.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Programına Nasıl Başvuru Yapılır?

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’na başvuru yapmak istiyorsanız ve kendinize güveniyorsanız öncelikle yukarıda sıraladığımız başvuru şartlarını dikkatlice okumanız gerekmektedir. Bu şartları kabul ediyorsanız eğer Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması başvuru formunu doldurabilirsiniz. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması başvuru formu için https://www.trt1tilavet.com/form/basvuru linke tıklayabilirsiniz.

Başvurularınızın olumlu sonuçlanması halinde sizden video istenmektedir. Günlük yaşamınızdan bahsedeceğiniz bu videoyu whatsapp üzerinden TRT’ye ulaştırmanız gerekmektedir. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması whatsapp iletişim hattı: 0505 0 188 500’dür. Çektiğiniz videoyu doğrudan TRT yetkililerine iletebilirsiniz.