Öykü Gürman İle Günün Yemeği Programı Başvuru Formu

Öykü Gürman İle Günün Yemeği Programı Başvuru Formu

21 Ekim 2020 0 Yazar: admin

Show TV’nin gündüz kuşağı programlarından bir tanesi olan Öykü Gürman İle Günün Yemeği, ilk haftasından itibaren pek çok kişinin beğenisini toplamıştır. Öykü Gürman İle Günün Yemeği hafta içi her gün saat 11.30’da izleyicileriyle buluşmaktadır.

Öykü Gürman İle Günün Yemeği programı başvuru formu, programa katılmak isteyen kişiler tarafından araştırılmaktadır. Peki, programın başvuru formuna nereden ulaşılır? Öykü Gürman İle Günün Yemeği programı başvuru formuna yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Yepyeni Bir Yemek Programı

Öykü Gürman İle Günün Yemeği ekranların en yeni yemek programlarından bir tanesidir. Özellikle çat kapı gelen misafirlere çıkarılacak ikramlıklar ya da zamanı yemek yapmaya uzun saatler ayıramayacak kadar kısıtlı olan aileler için pratik yemek tarifleri konusunda oldukça bilgilendirici olan programda, her gün başka bir konuk ağırlanmaktadır.

Konuklar Öykü Gürman’la keyifli bir sohbet gerçekleştirirken, aynı zamanda birbirinden özel ve pratik yemek tariflerini televizyon izleyicileriyle paylaşmaktadır. Öykü Gürman İle Günün Yemeği programına başvurmak ve katılmak konusunda herhangi bir sınırlandırma söz konusu değildir. Program el lezzetine ve yemek bilgisine güvenen herkesin katılımına açıktır.

Öykü Gürman İle Günün Yemeği programı başvuru formu program televizyondaki izleyicileriyle buluşmaya başlamadan önce Show TV’nin internet sitesinde yayınlanmıştır.

Geçtiğimiz haftalarda gündüz kuşağında ekranlara gelmeye başlayan programın ilk konukları, doldurduğu başvuru formu olumlu değerlendirilen adayların arasından seçilmiştir.

Başvuru Formunda İstenen Bilgiler

Öykü Gürman İle Günün Yemeği programının başvuru formunda programa katılacak kişilere yönelik pek çok soru sorulmaktadır. Başvuru formunun ilk soruları, yarışmacıların iletişim ve kimlik bilgilerine dair sorulardır. Başvuru formunda yer alan diğer sorularınsa, katılımcı adaylarının mutfakla olan ilişkilerine, mutfak bilgilerine ve mutfak becerilerine yönelik sorular olduğu söylenebilir.

Öykü Gürman İle Günün Yemeği programı başvuru formu şu sorulardan oluşmaktadır:

 • Katılımcı adayının adı soyadı.
 • Katılımcı adayının medeni durumu.
 • Katılımcı adayının cinsiyeti.
 • Katılımcı adayının doğum tarihi.
 • Katılımcı adayının doğum yeri.
 • Katılımcı adayının ikamet ettiği şehir.
 • Katılımcı adayının cep telefonu numarası.
 • Katılımcı adayının iddialı olduğu yemek çeşitleri
 • Katılımcı adayının daha önce herhangi bir televizyon programına katılıp katılmadığı.
 • Sosyal medyada katılımcı adayına dair herhangi bir sayfa bulunup bulunmadığı.
 • Katılımcı adayının kişisel bloğunun bulunup bulunmadığı.
 • Katılımcı adayının programda kendisiyle birlikte yemek yapabilecek bir tanıdığının bulunup bulunmadığı.
 • Katılımcı adayının seyahat engelinin olup olmadığı.
 • Katılımcı adayının eklemek ya da paylaşmak istediği herhangi bir şeyin olup olmadığı.

Programın başvuru formunda, katılımcı adaylarının yemekle olan ilişkilerinin ve kişisel bilgilerinin yanında, medyayla ve sosyal medyayla olan ilişkilerine dair sorular da yer almaktadır.

Hangi Yemeği Pişirmeli?

Programa katılacak kişilerin programda istedikleri yemekleri pişirmeleri mümkündür. Bununla birlikte katılımcıların, programın konsepti gereği, mümkün olduğunca pratik, sıra dışı ve lezzetli tarifler ortaya koymaları beklenmektedir.

Hafta içi her gün 11.30’da Show TV’de ekrana gelen programda yapılan yemeklerden bazıları şunlardır:

Bezelye çorbası, yaprak tatlısı, patlıcan toplu tavuk saklama, elma kurabiye, kek kalıbında mücver, kavuk poğaça, musul aşı, yoğurtlu kabak dolması, meyve aşuresi, hardallı bulgur salatası, susamlı çıtır rulo, kapalı hamburger, mantarlı tavuk rulo, krep lazanya, havuç çorbası, üç kız kardeş salatası, balkabaklı güneş kek.

Katılımcıların iki, üç, dört ya da beş yemek tarifi paylaştıkları programda, yemekler yapılırken, oyuncu ve müzisyen olarak tanınan Öykü Gürman da katılımcılara yardım etmektedir. Katılımcıların, Öykü Gürman İle Günün Yemeği programı başvuru formu aracılığıyla belirlendiği programda yer almak isteyen kişilerin, programın başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaları ve forma ekleyecekleri yemek görsellerini seçerken dikkatli olmaları tavsiye edilmektedir.

Kimler Başvurabilir?

Programa başvurmak isteyen kişilerin 18 yaşın üzerinde olmaları yeterlidir. 18 yaşın üzerinde olan herkesin başvurusuna açık olan program yemeklerine güvenen ve mutfak sırlarından pek çok kişinin faydalanmasını isteyen kişiler için oldukça keyifli bir deneyim olma özelliği taşımaktadır. Programda yer alan kişiler programa, Öykü Gürman İle Günün Yemeği programı başvuru formu aracılığıyla internet üzerinden başvurarak katılmaktadır.

Yetkiler, gerçekleştirilen başvuruları incelemekte ve programa katılmaya uygun olduğunu düşündükleri adaylara en kısa sürede dönüş sağlamaktadır. Birkaç ay içinde dönüş sağlanmayan katılımcı adaylarının başvurularının olumsuz değerlendirildiği düşünülebilir. Bununla birlikte, gerçekleştirilen her başvuru, programın aday başvuru havuzunda yer almaktadır ve bazı durumlarda başvurulara geri dönüşün daha kısa ya da daha uzun sürede de sağlanabileceği bilinmektedir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Öykü Gürman İle Günün Yemeği programına başvuru yapmanın oldukça kolay olduğundan bahsetmek mümkündür. Programa başvurmak isteyen kişilerin, Show TV’nin internet sitesi üzerinden ulaşabilecekleri başvuru formunu doldurarak, programa başvuru isteklerini ilgili kişilere iletmeleri yeterli olacaktır. Programa başvuruda bulunmak isteyen kişilerin, başvuru formuna üç adet fotoğraf eklemeleri istenmektedir.

Fakat ekleyecekleri fotoğrafların kendilerine değil, yaptıkları yemeklere ait olması gerekmektedir. Başvuru formunda bulunan soruları yanıtladıktan sonra, en iddialı oldukları ilk üç yemeğe ait görselleri de başvuru formuna ekleyen katılımcı adaylarının, formu gönder butonuna tıklayarak, başvurularını tamamlamaları mümkündür.

Program Başvuru Formu: https://www.showtv.com.tr/basvuru/gunun-yemegi