Soru Küpü Başvuru Formu

Soru Küpü Başvuru Formu

10 Mayıs 2020 0 Yazar: admin

Korona virüsünden dolayı ekranlarda yepyeni programlar yer almaya başladı. TRT 1 “Ev Hayat Dolu” sloganıyla birçok yeni program üretmiştir. Bu programlardan biri de Soru Küpü’dür. Farklı bir program olan Soru Küpü izleyicilere keyifli dakikalar yaşatmaktadır. Sizlerde programa başvuru yaparak bugünler de keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Soru Küpü başvuru formuna nasıl ulaşabilirim? Soru Küpü programına nasıl başvuru yapılır? Soru Küpü başvuru formu ve merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşan Soru Küpü programı Net Yapım’ın yapımcılığında her Pazartesi saat 21.30’da ekranlara gelmektedir.

Soru Küpü Programının Formatı

TRT 1 evde kalmamız gereken bu günler de sürekli “Evde Kal” çağrısı yaparken şimdi de “Ev Hayat Dolu” sloganıyla ekranları renklendirmektedir. İzleyicilerin keyifli dakikalar geçirmesini amaçlayan TRT 1 her Pazartesi 21.30’da izleyicileri ekran başına toplayıp hem eğlenceli vakit geçirmelerini hem de eğlenirken bilgi sahibi olmalarını sağlayacak bir programla karşımızdadır.

Korona virüsünden dolayı evin içerisine önceden kameralar yerleştirilmiştir. Koruma tulumu giymiş olan bir kişi önceden evin belli yerlerine kamera yerleştirmiştir. Korona virüsünden dolayı tedbirlere uyan yapım şirketi bu sayede kimseye temas etmeden çekim yapabiliyorlar.

Kamera yerleşimi tamamlandıktan sonra evin kapısının önüne soru küpü bırakılıyor. Küpü içeriye alan ev halkı sosyal mesafeye dikkat ederek oturuyorlar. Küpü çalıştırmaya başladığınız gibi zaten soru küpü de sosyal mesafe hatırlatması yaprak ev halkını uyarıyor.

Farklı bir konsepti olan Soru Küpü programında soruların seslendirmesini Siri yapmaktadır. Siri burada bir dış ses görevi görmektedir.

Soru Küpü programında genel kültürden tarihe, sanattan bilime, edebiyattan teknolojiye birçok farklı dallardan sorular sorulmaktadır. Bütün aile fertleri beyin fırtınası yaparak sorulara cevap vermektedir. Yanlış yapmadan bu sorulara cevap verirseniz eğer ilk etabı başarı ile gerçekleştirmiş olursunuz.

Soru Küpü yarışmasında ikinci etapta videolu sorular yer almaktadır. Ünlü isimlerden gelen sürpriz videolu soruları da doğru cevaplayan aile halkı üçüncü etaba geçmeye hak kazanmış olacaktır.

Üçüncü etapta sorulan sorulardan beş tanesini doğru cevaplayan aile halkı 5000 TL kazanmaktadır. 60 dakika süren yarışma programı Soru Küpü izleyicilere keyifli ve bilgili dakikalar yaşatmaktadır.

Soru Küpü Programına Nasıl Başvuru Yapılır?

Televizyon tarihinde ilk kez yönetmensiz, kameramansız, ışık ve ses sistemi olmadan program çekilmektedir. Gerekli, tedbirler alınarak yerleştirilen kameraların dışında başka bir ekipman kullanılmamaktadır. Sadece bu yönden bile oldukça ilgi duyulmaktadır. Ayrıca yapay zeka teknolojisi kullanılarak hazırlanan Soru Küpü de izleyicilerin dikkatini çekmektedir.

Sizler de kendinize ve ailenizin bilgisine güveniyorsanız Soru Küpü başvuru formunu doldurarak programa katılmaya hak kazanabilirsiniz. Soru Küpü başvuru formunda yer alan sorulardan bazılar şöyledir;

Adınız
Soyadınız
Yaşınız
Cep Telefonunuz
Adresiniz
Doğum Tarihiniz
Mail Adresiniz
Cinsiyetiniz
Ev Kişi Sayısı
Ekip Olarak Bu Yarışmaya Neden Katılmak İstiyorsunuz?
Büyük Ödülü Kazanırsanız Nasıl Değerlendirirsiniz?

Sorular bu şekilde devam etmektedir. Soruları cevapladıktan sonra sizden bir adet fotoğraf ve birde salonunuzun fotoğrafını çekip atmanız istenmektedir. Tüm soruları eksiksiz bir şekilde doldurup gerekli fotoğrafları da sisteme yükledikten sonra “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Soru Küpü başvuru formuna http://basvuru.sorukuputrt.com/ linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sizler de evde olduğumuz bu dönem de ailenizle unutulmayacak dakikalar geçirebilir ve ilerisi için güzel anılar biriktirebilirsiniz.