The Taste Türkiye Başvuru Formu

The Taste Türkiye Başvuru Formu

30 Haziran 2019 0 Yazar: admin

Jüri üyeliğini 3 profesyonel şefin yaptığı The Taste Türkiye Fox Tv kanalındapazartesi akşamları 8’de yayınlanır. Rafet İnce Türkiye’ye 3 defa olimpiyat madalyası kazandıran ilk ve tek şeftir. Şemsa Denizsel Londra’da değişik mutfaklarda yemek yapmış, sonra İstanbul’da restoran açmış, şuan ise Ege’de kendi restoranını işletmektedir. 27 yaşında baş aşçı olmuş Ali Ronay ise Gastronomi alanında 19 yıllık yurtiçi ve yurtdışı deneyimine sahip yenilikçi bir aşçı olarak şuan çok büyük bir otelin şefidir.

The Taste Türkiye Katılım hakkı kazanan amatör veya profesyonel aşçılar ilk elemede değişik yemekler yaparlar ve kimin hangi yemeği yaptığını bilerek kendi gruplarını oluştururlar. Yani 3 jüri üyesinin 3 ayrı takımı ve 4’er yarışmacısı olur. Bu takımlar önce başlarında şefleri bulunurken yemek yaparlar. Amaç her bölümde 1 kişinin elenmemek için dokunulmazlık almasını sağlamaktır. İkinci aşamada yarışmacılar tekrar mutfağa girerler. Jüri kendilerine birkaç malzeme ismi verir. Örneğin un, yoğurt ve yumurtayı mutlaka kullanarak, kalan malzemeleri ise kendileri seçerek bir yemek hazırlar, sonra 3 ayrı kaşıkla aldıkları yemekleri tadım için jüri üyelerine sunarlar. Bunun üzerine şefler dokunulmazlık alan yarışmacı dahil tüm katılımcılara kırmızı veya sarı yıldız verirler. Sarı yıldız yemeğin beğenildiğini, kırmızı yıldız ise beğenilmediğini gösterir. Haftanın son günü en çok kırmızı yıldız alan iki kişiye hangi şefin yarışmacıları ise onlarla beraber bir yemek yapma görevi verilir. Yarışmacısı elemeye kalmayan şef yemekleri tadar ve kimin yarışmaya devam edeceğine karar verir. The Taste Türkiye yarışmasının sonunda birinci olan kişi 100.000 TL’lik büyük ödül alır.

The Taste Türkiye Başvuru Nasıl Yapılır?

The Taste Türkiye 2019 yılında başlayan program The Taste Türkiye Kayıt için yapmanız gereken The Taste Türkiye Başvuru Formu doldurmaktır. The Taste Türkiye Başvuru için aşağıdaki bağlantıyı takip edin:

The Taste Türkiye Başvuru Formu

Provizyon Medya

Adres: Nispetiye Cad. No:32 Kerem Apt. Kat: 4 Daire: 11 Levent / İstanbul

Tel: (0212) 270 20 21

E-Posta: info@provizyonmedya.com.tr